AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare

Varsta : 49

Regulament. Empty
MesajSubiect: Regulament.   Regulament. EmptyVin 13 Iul 2012, 6:11 pm

REGULAMENT DFB Ligapokal

Și această competiţie este inspirată din fotbal, deci o să fie referiri şi la acest sport.
Se joacă între câștigătorul BUNDESLIGA și câștigătorul DFB POKAL.
Atenţie! Importanţa mai mare o are regulamentul general al FORUMULUI, acesta este specific şi pe locul 2.

1. PERIOADA DE DESFĂŞURARE.
Se desfăşoară în fiecare lună, astfel: 16 a lunii în care cei 2 au câștigat BUNDESLIGA, respectiv DFB POKAL – 10 a lunii următoare, ora 21:00 (ora României).

2. SISTEM DE JOC.
2.1 În cadrul DFB Ligapokal se va desfăşura doar un meci.
2.2 Setările mesei: publică şi cotată; timp de joc: 7 minute; lungime: 1; fără dublaj.
2.3 Linia se va puncta cu un punct si marţul cu 2 sau 3 puncte, conform site-ului playOK (cine face pressing pe adversar riscă să ia gol pe contraatac).
2.4 Se joacă 7 linii (echivalentul a 90 de minute în fotbal). Orice scor se poate înregistra în disputarea a 7 linii.
Pentru a fi înţeles de toată lumea, voi dezvolta ideea. Cea mai mare diferenţă de scor poate fi 21-0, iar cel mai strâns scor poate fi 3-4. Partida se poate încheia chiar la egalitate. Exemplu:
- linia nr. 7 şi scor final: 7-7.
2.5 Dacă unui jucător îi expiră cele 7 minute ale liniei, celălalt va decide cum va puncta linia în favoarea lui: linie, marţ de 2 puncte sau marţ de 3 puncte.
2.6 Dacă un jucător părăseşte în mod voit sau nu masa de joc şi nu se întoarce în timpul limită admis (1 min.), jucătorul rămas la masă va decide cum va puncta linia întreruptă: linie, marţ de 2 puncte, marţ de 3 puncte sau rejucarea ei.
În cazul în care până la expirarea termenului-limită de desfăşurare a competiţiei (28 a lunii în curs) partida nu se finalizează, meciul se consideră nedisputat sau va avea ca rezultat: X+19 – Y pentru jucătorul aflat la masă în sala STAVANGER în ziua termen-limită, între orele 20.45÷21 (print-screen cu prezenţa în STAVANGER la ora 21:00 şi că a fost în sală un sfert de oră sau să joace cu oricine în acest interval orar pentru a reieşi din statistici de pe playOK că a fost prezent) şi care va posta acest lucru.
2.7 În cazul în care până la expirarea termenului-limită de desfăşurare a competiţiei (28 a lunii în curs) partida nu se desfăşoară, meciul se consideră nedisputat sau va avea ca rezultat 7 – 0 pentru jucătorul aflat la masă în sala STAVANGER în ziua termen-limită, între orele 20.45÷21 (print-screen cu prezenţa în STAVANGER la ora 21:00 şi că a fost în sală un sfert de oră sau să joace cu oricine în acest interval orar pentru a reieşi din statistici de pe playOK că a fost prezent) şi care va posta acest lucru.
2.8 Dacă un jucător e refuzat de 3 ori consecutiv de adversar, cel refuzat (cu dovada sub forma de print-screen că a fost refuzat) anunţă moderatorul care, de comun acord cu cei 2 în cauză, vor fixa o dată şi o oră la care să se dispute meciul respectiv. În cazul în care la termenul fixat partida nu se desfăşoară, meciul se consideră nedisputat sau va avea ca rezultat 7 – 0 pentru jucătorul aflat la masă în sala STAVANGER la un sfert de oră după termen (print-screen cu prezenţa în STAVANGER la ora respectivă şi că a fost în sală un sfert de oră sau să joace cu oricine în acest sfert de oră pentru a reieşi din statistici de pe playOK că a fost prezent) şi care va posta acest lucru.

3. PUNCTAJUL ŞI DEPARTAJAREA.
3.1 DFB Ligapokal nu se punctează în clasamentul general.
3.2 În caz de egalitate, se va juca o singură linie în acelaşi sistem prevăzut la punctul 2.2 (golul de aur).

4. DREPTURI.
4.1 De a câştiga prin neprezentarea celuilalt cu 7 – 0 în ziua termen-limită a fazei respective în condiţiile punctelor 2.7 și 2.8.
4.2 De a câştiga cu X+19 – Y în condiţiile punctului 2.6.