table42la42greu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

When a man lies, he murders some part of the world.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Propunere.

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
joe4astral
Admin., Bundes., DFB, SCC, LL, CL, BC, NH NC, DFB L.
Admin., Bundes., DFB, SCC, LL, CL, BC, NH NC, DFB L.
joe4astral


Mesaje : 2285
Data de inscriere : 05/07/2012
Varsta : 48

Propunere. Empty
MesajSubiect: Propunere.   Propunere. EmptyLun 06 Ian 2014, 12:26 am

Ce ați zice de o competiție sau mai multe cu premii (bani)?
Aștept propunerile voastre. Dacă e o idee bună, trebuie răspuns la multe întrebări.
Ca de exemplu:
Să fie cupă sau campionat?
Până la nu-știu-cât sau nu-știu-câte linii?
Sau să fie turneu standard la ora H pentru toți doritorii?
Unde, cum, câți bani punem și cine-i strânge?
Cum vor primi banii câștigătorii?
Care vor fi cei care vor lua bani și în ce proporție din suma adunată?
Sau din banii strânși să fie doar premii? De exemplu, locul 1: 4 cauciucuri de iarnă, locul 2: 2 cauciucuri de iarnă, locul 3 un dezodorizant. Smile
Aștept opiniile și propunerile voastre.


Ultima editare efectuata de catre joe4astral in Sam 15 Feb 2014, 7:48 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://table42la42greu.forumgratuit.ro
mikerinos
DFB, DFB L.
DFB, DFB L.
avatar


Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/11/2012

Propunere. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere.   Propunere. EmptyLun 06 Ian 2014, 10:06 am

Nu e o idee rea o competitie cu premii in bani.Propunerea mea ar fi urmatoarea:
Cine vrea sa se inscrie sa depuna o suma   intrun cont deschis  de administratorul acestui forum.Evident ca va trebui sa dovedeasca cu printscreen transferul.Nu e absolut necesar sa posteze aici printul.
O alta solutie ar mai fi sa se faca transferul printrun cont Paypal.E foarte sigur si eficient. O sa revin cu detalii pentru cine e interesat.
Banii pot fi tranferati o data pe luna la un anumit interval.Nu se accepta banii pe mai multe luni din motive obiective.Unii nu pot sau nu vor sa joace urmatoarea luna.
Competitia ar trebui sa fie campionat deoarece ar mari sansele la trofeu si premii.In functie de suma stransa si numarul de jucatori se vor premia intre primii 3 si 5 clasati.
Deocamdata asa gandesc eu.Daca aveti si alte propuneri....
Sus In jos
joe4astral
Admin., Bundes., DFB, SCC, LL, CL, BC, NH NC, DFB L.
Admin., Bundes., DFB, SCC, LL, CL, BC, NH NC, DFB L.
joe4astral


Mesaje : 2285
Data de inscriere : 05/07/2012
Varsta : 48

Propunere. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere.   Propunere. EmptyLun 06 Ian 2014, 3:08 pm

Am online banking la Țiriac. Teoretic, pot pune banii în orice cont și văd și numele celor care mi-ar trimite mie. Sunt 2 probleme aici:
1. Încrederea.
2. Văd de exemplu că am primit bani în realitate de la Y X-escu. Dar ce mă fac când și mikerinos și joe4astral pretind că au trimis banii și sunt înscriși, amândoi fiind Y X-escu. Smile 
S-ar putea doar dacă postăm pe forum undeva și numele noastre reale.
Deci asta e rezolvabilă, problema 1 e mai mare, din păcate, trăim în România și suntem și români. Smile
 
Sus In jos
https://table42la42greu.forumgratuit.ro
joe4astral
Admin., Bundes., DFB, SCC, LL, CL, BC, NH NC, DFB L.
Admin., Bundes., DFB, SCC, LL, CL, BC, NH NC, DFB L.
joe4astral


Mesaje : 2285
Data de inscriere : 05/07/2012
Varsta : 48

Propunere. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere.   Propunere. EmptyLun 06 Ian 2014, 3:10 pm

Normal, aștept propuneri noi și/sau dezvoltarea celor deja enunțate.
Sus In jos
https://table42la42greu.forumgratuit.ro
mikerinos
DFB, DFB L.
DFB, DFB L.
avatar


Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/11/2012

Propunere. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere.   Propunere. EmptyLun 06 Ian 2014, 4:59 pm

joe4astral a scris:
Am online banking la Țiriac. Teoretic, pot pune banii în orice cont și văd și numele celor care mi-ar trimite mie. Sunt 2 probleme aici:
1. Încrederea.
2. Văd de exemplu că am primit bani în realitate de la Y X-escu. Dar ce mă fac când și mikerinos și joe4astral pretind că au trimis banii și sunt înscriși, amândoi fiind Y X-escu. Smile 
S-ar putea doar dacă postăm pe forum undeva și numele noastre reale.
Deci asta e rezolvabilă, problema 1 e mai mare, din păcate, trăim în România și suntem și români. Smile
 

1.Daca nu incerci nu joci.Cand sau deschis bancile in Romania toti aveam incredere in ele.Pana au inceput sa cada una cate una.Mai mult nu comentez.Nu vom depune sume foarte mari(mai putin decat costa un pachet de tigari).Daca consideri ca nu esti multumit urmatoarea luna nu mai depui nimic.
2.Poti deschide un card la o alta banca care nu te va costa decat administrarea lunara de cont.De exemplu pe mine ma costa la ING Bank 3 lei pe luna avand si ING homebank unde pot face plati sau transferuri.Tu chiar si ca posesor de card poti depune lunar taxa de turneu.Stabilesti un interval de 2 sau maxim 3 zile cand se vor depune banii si apoi poti posta dovada pe forum.Cand depui banii la orice bancomat in intervalul stabilit ai dovada ca ai depus si tu si eu ca am platit taxa de joc.Banii stransi din taxe vor fi in premii.Nu cred ca se poate vreo magarie.
Sus In jos
joe4astral
Admin., Bundes., DFB, SCC, LL, CL, BC, NH NC, DFB L.
Admin., Bundes., DFB, SCC, LL, CL, BC, NH NC, DFB L.
joe4astral


Mesaje : 2285
Data de inscriere : 05/07/2012
Varsta : 48

Propunere. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere.   Propunere. EmptyMar 07 Ian 2014, 2:52 pm

OK. Așteptăm doritori și să stabilim exact ce și cum.
Sus In jos
https://table42la42greu.forumgratuit.ro
antonioenche
DFB, DFB L., CL
DFB, DFB L., CL
avatar


Mesaje : 50
Data de inscriere : 31/07/2012

Propunere. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere.   Propunere. EmptyDum 19 Ian 2014, 12:03 pm

Interesant...chiar nici o alta parere????  Very Happy ..nici un doritor de extaz???  lol!  ma gandeam de mult ca nimeni..pe nicaieri nu a incercat asta....am vrut sa propun la un moment dat dar m-am abtinut....eram curios de rezultat in primul rand ...si acum cand s-a intamplat e cam pauza... Basketball 

Mda...o zi buna
Sus In jos
ultimucartus
Moder., DFB, DFB L., LL
Moder., DFB, DFB L., LL
ultimucartus


Mesaje : 237
Data de inscriere : 13/06/2013

Propunere. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere.   Propunere. EmptyLun 20 Ian 2014, 10:52 pm

Nu agreez meciurile backgammon online cu premii pecuniare, din motive pe care vi le voi spune data viitoare.  Suspect
Sus In jos
speedy81
moderator
moderator
speedy81


Mesaje : 57
Data de inscriere : 17/07/2013

Propunere. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere.   Propunere. EmptyVin 14 Feb 2014, 10:02 am

Aceasta competitie,intial se poate incepe si pe sume mici si jucatori putini,iar din bani stransi,eventual dandu-se o cupa si o medalie primilor 3 ocupanti ai podiumului.Dupa cateva competitii observandu-se seriozitatea competitiei,tind sa cred ca se vor arata interesati mai muti jucatori.Problema ar fi cati dintre cei inscrisi stiu sa piarda atunci cand nu ii ajuta zarul,sau sa iasa de la masa cu fruntea sus, cand *imaginatia servarului* i-a oferit adversarului niste zaruri parca *cerute*?(tinand cont ca toti ce inscrisi au participat cu bani pentru acele premii).Sunt jucatroi ce dau dovada de un fari-play *subiectivist* si creeaza probleme moderatorilor doar cand e vorba de o cupa virtuala sau de castigarea unei cupe pe cheltuiala organizatorului si/sau moderatorului,dar dat fiind faptul ca mai participa si el cu o suma de bani fie ea cat de mica? Razz
P.S.-Eu unu ma bag si sustin ideea ta...ai votul meu..PRO!
Sus In jos
joe4astral
Admin., Bundes., DFB, SCC, LL, CL, BC, NH NC, DFB L.
Admin., Bundes., DFB, SCC, LL, CL, BC, NH NC, DFB L.
joe4astral


Mesaje : 2285
Data de inscriere : 05/07/2012
Varsta : 48

Propunere. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere.   Propunere. EmptyVin 14 Feb 2014, 7:22 pm

speedy81 a scris:
Aceasta competitie,intial se poate incepe si pe sume mici si jucatori putini,iar din bani stransi,eventual dandu-se o cupa si o medalie primilor 3 ocupanti ai podiumului.Dupa cateva competitii observandu-se seriozitatea competitiei,tind sa cred ca se vor arata interesati mai muti jucatori.Problema ar fi cati dintre cei inscrisi stiu sa piarda atunci cand nu ii ajuta zarul,sau sa iasa de la masa cu fruntea sus, cand *imaginatia servarului* i-a oferit adversarului niste zaruri parca *cerute*?(tinand cont ca toti ce inscrisi au participat cu bani pentru acele premii).Sunt jucatroi ce dau dovada de un fari-play *subiectivist* si creeaza probleme moderatorilor doar cand e vorba de o cupa virtuala sau de castigarea unei cupe pe cheltuiala organizatorului si/sau moderatorului,dar dat fiind faptul ca mai participa si el cu o suma de bani fie ea cat de mica? Razz
P.S.-Eu unu ma bag si sustin ideea ta...ai votul meu..PRO!

Mulțumesc dar au răspuns prea puțini. Este clar că nu e o idee agreată. Ca atare, peste câteva zile cred că voi șterge acest subiect.
Sus In jos
https://table42la42greu.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Propunere. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere.   Propunere. Empty

Sus In jos
 
Propunere.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Propuneri generale și probleme generale.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
table42la42greu ::  FORUM :: PROBLEME GENERALE-
Mergi direct la: